A że dzisiaj deszcz nie padał, wiosna winna nadejść szybko.
Ten patron rzeźników i wędliniarzy żył na przełomie III i IV wieku n.e. na terenie dzisiejszej Turcji. Z zawodu był filozofem i lekarzem, by na końcu zostać biskupem. Za swoje niezłomne szerzenie wiary chrześcijańskiej został umęczony i zamordowany w okolicach 316 r.
To właśnie z okazji jego imienin, członkowie Ogólnopolskiego Cechu Rzeźników Wędliniarzy Kucharzy obierając go na swojego patrona jak co roku, obchodzili uroczyście swoje święto.
Dzisiaj w kościele Farnym w Poznaniu odprawiona została msza w intencji Cechu i jego członków, a udział w niej poza wiernymi udział wzięła starzyzna Cechu w swoich tradycyjnych strojach i w towarzystwie sztandaru cechowego. Po jej zakończeniu uczestnicy udali się na uroczysty lunch do sąsiadującej obok restauracji Farna.